Program CSP to konkretna pomoc dla Twoich Klientów.
Jako Partner:
- Budujesz lepsze relacje z Klientami
- Maksymalizujesz zyski swoich Klientów
- Dostarczasz rozwiązania niezależnych dostawców (ISV)
- Oferujesz Klientom najnowsze rozwiązania i usługi Microsoft
- Odpowiadasz ściśle na indywidualne potrzeby biznesowe
Umacniaj pozycję Klientów i rozwijaj ich konkurencyjność
Jeden program CSP, wiele możliwości
- tworzenie „przepisu” na własne usługi
- wybranie modelu wsparcia klienta
- opracowanie zmiany struktury przychodów
- dostosowanie strategii sprzedażowej
- wprowadzenie nowej strategii marketingowej
Rodzaje licencji
CSP umożliwia Ci także wyjątkowo bezproblemowe nabywanie usług i produktów Microsoft. Jest to także najkrótsza droga do zamówienia i wykorzystania – są one aktywne na koncie Klienta Końcowego od razu po realizacji zamówienia.
Model subskrypcyjny usług Chmurowych Microsoft umożliwia natychmiastową pracę w firmie dowolnej wielkości (od 1 do 10000 użytkowników). Obejmuje Office 365 (Excel, PowerPoints, Outlook, Word, itd.), pocztę Exchange, oraz 5TB przestrzeni w OneDrive. Z kolei platforma Dynamics 365 oferuje połączenie rozwiązań CRM i ERP. To nowoczesne i inteligentne aplikacje biznesowe, które pozwolą rozwijać działalność Twoich Klientów. Subskrypcje 1 miesięczne lub 1 roczne, gwarancja ceny na 12 miesięcy.
Microsoft Azure to ciągle rozwijający się zestaw usług w chmurze, który ułatwia dowolnej organizacji sprostanie wyzwaniom biznesowym. Zapewnia swobodę tworzenia i wdrażania aplikacji oraz zarządzania nimi w ogromnej, globalnej sieci przy użyciu ulubionych narzędzi i struktur. Zbuduj skalowalne rozwiązanie od 1 VM (model IaaS) aż do rozwiązań klasy Enterprise z wykorzystaniem zdefiniowanych usług (model PaaS) albo gotowych aplikacji w każdej z wiodących technologii IT (model SaaS).
Wystąpienia zarezerwowane maszyn wirtualnych platformy Azure, pozwolą zaoszczędzić nawet 80% kosztów infrastruktury opartej o model IaaS. Zaplanuj koszty i wydatki związane z infrastrukturą na 1 rok lub nawet na 3 lata. Stabilne środowisko, gwarantowane zasoby, najwyższa dostępność. W połączeniu z subskrypcjami serwerowymi Windows Server to najbardziej optymalny kosztowo model dla każdej organizacji. Skorzystaj z zalet Azure Hybrid Benefit.
Windows Server, SQL Server oraz subskrypcje dostępowe RDS CAL oraz RMS CAL dostępne są od ręki. Zyskujesz zawsze aktualne wersje, dostępne dla środowiska Online (zalety Azure Hybrid Benefit, zniżka nawet do 40%) jak i dla środowiska on-premise (otrzymujemy klucz aktywacyjny oraz ISO w wybranej wersji) Możliwość zakupienia subskrypcji na 1 rok lub 3 lata, pełna przenaszalność między środowiskiem chmurowym oraz on-premise.
Services Provider License Agreement (SPLA)
W ramach 3-letniej umowy SPLA zyskujesz szeroki wybór oprogramowania Microsoft w prostym systemie licencjonowania, opartym na comiesięcznych rozliczeniach. Umowa umożliwia świadczenie usług tj. hosting i outsourcing oprogramowania bez ryzyka związanego z dużą inwestycją początkową.
Koszty
Opłaty w programie SPLA uzależnione są od faktycznego wykorzystania oprogramowania w danym miesiącu. Licencje zakupione w ramach umowy SPLA dają usługodawcom prawo do wykorzystania oprogramowania w celach komercyjnych. Klient może swobodnie zakupić usługi wdrożone z wykorzystaniem oprogramowania Microsoft bez konieczności inwestycji we własne licencje na oprogramowanie. Jest to możliwe dzięki uzyskaniu bezpośredniego lub pośredniego użytkowania programów Microsoft na podstawie umowy SPLA.
Rozwiązania i usługi Microsoft sprzedawane są przez różne firmy, w różnych modelach licencjonowania. Umowa licencyjna SPLA rekomendowana jest firmom, które:
- świadczą usługi hostingowe (także operatorom internetowym)
- udostępniają aplikacje przez Internet (Application Service Provider) lub w hostingu
- dostarczają usług z zakresu współpracy i komunikacji
- oferują infrastrukturę platform lub media strumieniowe
- zajmują się sprzedażą licencji na oprogramowanie w outsourcingu informatycznym lub w outsourcingu procesów biznesowych
- mają w ofercie konsultacje usług związane z oprogramowaniem
- To Dostawca Usług jest licencjobiorcą a nie Klient końcowy, w związku z tym pełną odpowiedzialność za prawidłowo wykorzystane licencje ponosi Dostawca Usług
- Licencje SPLA to tylko jedna z części składowych pełnej usługi, a to oznacza że koszt za te licencje to tylko znikoma część faktury
- W skład usługi chociażby takiej jak Platform as a Service (PaaS), czyli Platformy Infrastruktury, wchodzi m.in.:
– koszt serwera,
– koszt oprogramowania czyli licencji
– koszt „podłogi”
– koszt wdrożenia
– koszt utrzymania
Koszt licencji dzierżawionej w ramach umowy SPLA, nie musi być przełożony 1:1 na fakturze dla klienta końcowego. Im większa ilość klientów końcowych na współdzielonym serwerze fizycznym, tym niższy koszt licencji na serwer dla Dostawcy Usług (w przypadku rozwiązań licencjonowanych na rdzeń bądź na procesor.
Rozwiązania licencjonowane na użytkownika, mimo zwiększonej ilości klientów nie będą w stanie z optymalizować kosztów samej licencji.
Co należy zrobić aby świadczyć usługi w modelu SPLA?
Należy zarejestrować się w Programie Partnerskim Microsoft na poziomie Partner Zarejestrowany, a następnie skontaktować z nami telefonicznie, bądź za pomocą formularza kontaktowego.
Firmy, które nie posiadają podpisanej umowy ramowej MBSA, powinny podpisać ją jednocześnie z umową SPLA.
Po podjęciu decyzji o chęci rozpoczęcia świadczenia usług z wykorzystaniem rozwiązań Microsoft, a co za tym idzie również licencji, jesteś zobligowany do podpisania 3 dokumentów:
- Umowa SPLA
- Service Provider Use Rights (SPUR): to dokument mówiący o zasadach licencjonowania i dostępnych w umowie SPLA licencjach. Podpisując obowiązującą wersję SPURa na cały okres trwania umowy SPLA otrzymujesz możliwość korzystania z produktów, które zostały w tym SPURze wymienione jako dostępne, zgodnie z obowiązującym licencjonowaniem.
Uwaga: użytkowanie produktu jest możliwe nawet jeśli w trakcie trwania umowy SPLA Microsoft wycofa dany produkt, zmieni zasady licencjonowania czy tez wprowadzi nowy produkt.
Każdy z Dostawców Usług który podpisuje umowę SPLA, musi licencjonować Windows Server na rdzeń. Oczywiście używanie poprzedniej wersji Windows Server, czyli 2012 jest możliwe dzięki „zaszytemu” w licencjach SPLA – Software Assurance.
- MBSA (Microsoft Business and Services Agreement)
Wymagania związane z umową SPLA:
- Konieczne jest dostosowanie się do zasad licencyjnych opisanych w omówionym powyżej dokumencie Service Provider Use Rights (SPUR). Dokument SPUR jest dostępny na stronie Microsoft dotyczącej licencjonowania produktów bądź u SPLALara czyli np. w APN Promise.
- Składanie miesięcznych raportów o wartości minimum 100€ (przez pierwsze 6 miesięcy raporty te mogą być o niższej wartości, natomiast aby utrzymać aktywną umowę SPLA po 6 miesiącach od momentu jej aktywowania, wartość 100€ musi być przekroczona).
- Dostawca Usług jest zobligowany to raportowania licencji SPLA które udostępnia poprzez filie bądź firmy zewnętrzne typu Software Service Resellera.
- Zapewnienie wsparcia technicznego dla świadczonych usług na produktach Microsoft należy do Dostawcy Usług
- Firma Microsoft lub wyznaczony przez nią przedstawiciel może sprawdzić rejestry i instalacje (łącznie z centrami danych) w celu zweryfikowania zgodności z umową oraz w razie potrzeby przeprowadzić na miejscu audyt.