Microsoft 365 E3 i E5 – ochrona i stabilność dla firm 

Jak bezpiecznie prowadzić biznes z każdego miejsca, a jednocześnie poprawić produktywność i wydajność firmy? Tego typu pytania w okresie po pandemii stały się wszechobecne. 

Microsoft ma na nie odpowiedź. Nowoczesne oprogramowanie, takie jak pakiety Microsoft 365 E3 i E5, cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Dlaczego? W przypadku większości firm zapewniają one wyjątkowy standard – zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i operacyjność firmy. Życia. Zapewniają one: 

 • Konsolidację złożonej strukturę licencjonowania. 
 • Niższe koszty doradztwa, wdrażania i integracji dzięki jednemu, ujednoliconemu rozwiązaniu. 
 • Niższe koszty zarządzania urządzeniami 
 • Bezproblemowe wdrożenie dzięki automatycznej obsłudze administracyjnej. 
 • Optymalizację działań IT. 
 • Poprawę wydajności IT w przypadku nowych urządzeń, aplikacji i infrastruktury. 
 • Elastyczność dla pracy zdalnej – bezpieczeństwo operacji z dowolnego miejsca. 
 • Ograniczenie naruszenia bezpieczeństwa danych 
 • Ochronę tożsamości, urządzeń, aplikacji i danych. 
 • Niższe koszty bezpieczeństwa dzięki wstępnie skonsolidowanej tożsamości, zarządzaniu punktami końcowymi i rozwiązaniom w zakresie bezpieczeństwa, (jak architektura „zero trust”). 

M 365 E3 i E5 – zabezpiecz swój biznes 

Microsoft E3 i E5 mają na celu zabezpieczenie Twojej firmy pod każdym kątem. Dają solidną podstawę do stworzenia i wdrożenia polityki zerowego zaufania w całej organizacji. Twoje dane są zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem nawet w przypadku zgubienia lub kradzieży hasła dzięki uwierzytelnianiu wieloskładnikowemu. Zyskujesz również ochronę przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami, a Twoje dane biznesowe są zabezpieczone dzięki ochronie klasy korporacyjnej – przed phishingiem, oprogramowaniem ransomware czy utratą danych. 

Wiele firm boryka się ze złożonym zarządzaniem punktami końcowymi. Dzięki M 365 E3 i E5 możesz łatwiej sobie z tym poradzić. Umożliwiasz pracownikom zdalny dostęp do pulpitu na dowolnym urządzeniu, zachowując jednocześnie centralne zarządzanie i bezpieczeństwo pulpitów użytkowników. Nadal masz także kontrolę nad tym, które urządzenia i jacy użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Twoich danych służbowych. Masz możliwość zablokowania możliwości logowania się z komputerów domowych, niezatwierdzonych aplikacji lub poza godzinami pracy. 

Przyjrzyjmy się teraz bardziej dokładnie obu pakietom, zaczynając od Microsoft 365 E3. 

Microsoft 365 E3 – główne funkcjonalności 

Zarządzanie tożsamością i dostępem dla środowisk hybrydowych i wielochmurowych. 

Ujednolicona platforma zabezpieczeń punktów końcowych, która zapewnia ochronę prewencyjną, wykrywanie po naruszeniu, automatyczne badanie i reagowanie. 

Ochrona Twojej organizacji przed wyrafinowanymi atakami, tj. phishing i złośliwym oprogramowaniem typu zero-day. 

Rozwiązanie oparte na chmurze, które pomaga chronić tożsamość Twojej organizacji przed wieloma rodzajami zaawansowanych, ukierunkowanych cyberataków. 

Plan ochrony informacji Azure 2 

Ochrona i klasyfikacja poufnych dokumentów i wiadomości e-mail. 

Przegląd aplikacji używanych w Twojej organizacji, identyfikacja i zwalczanie cyberzagrożeń, monitoring i kontrola przepływu danych w czasie rzeczywistym. 

Identyfikacja ryzyka, lokalizacja danych i analiza tego, w jaki sposób są wykorzystywane. Konfiguracja etykiet ochrony i przechowywania. 

Pomoc w szybkim i efektywnym znalezieniu odpowiednich danych. 

Inteligentna identyfikacja, analiza i działanie w przypadku zagrożeń wewnętrznych. 

Zwiększenie możliwości rozwiązań w zakresie zapewniania zgodności dzięki pozyskiwaniu danych o wysokiej jakości z wielu źródeł danych innych niż Microsoft, w tym platform mediów społecznościowych czy platform do współpracy nad dokumentami. 

Prowadzenie spotkań dzięki funkcji konferencji audio Microsoft Teams, w której może brać udział maksymalnie 250 uczestników telefonicznych. 

Kontrola połączeń i funkcje Private Branch Exchange (PBX) w chmurze z Microsoft Teams Phone Standard. 

Rozwiązania analityki danych biznesowych do podejmowania szybszych i świadomych decyzji.  

Microsoft 365 E5 – najwyższy poziom bezpieczeństwa  

Pakiet Microsoft 365 E5 pozwala Ci korzystać ze wszystkich funkcjonalności oferowanych przez E3. Oprócz tego dajesz swoim użytkownikom zaawansowane rozwiązania: 

 • Kaizala Pro 
 • Szyfrowanie Premium – element Information Protection (Azure Information Protection) 
 • Whiteboard (plan 3) 
 • Information Protection (Premium). 
 • Office 365 Privileged Access Management 
 • To-Do (plan 3) 
 • Microsoft Forms (plan E5) 
 • Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami w usłudze Office 365 (plan 2) – Advanced Threat Protection (ATP) 
 • Office 365 Cloud App Security – usługa umożliwia wgląd w „podejrzaną” aktywność w usłudze Office 365. 
 • Office 365 Advanced eDiscovery. 
 • Skrytka klienta – tzw. „zerowa interakcja”. Funkcjonalność ta pozwala na całkowite „odcięcie” Microsoft od dostępu do danych w dzierżawie.

Microsoft 365 E3 and E5 – Twoje korzyści 

60% 

Obniżasz koszty licencji o ponad 60% na użytkownika w porównaniu z mnóstwem rozwiązań punktowych dzięki konsolidacji z Microsoft 365 E3. 

40% 

Automatyzujesz aktualizacje systemu i zmniejszasz koszty zarządzania IT nawet o 40%, a czas poświęcony na zarządzanie urządzeniami nawet o 25% dzięki Windows 11 Enterprise i Microsoft 365 E3. 

50% 

Korzystasz z modelu „zero trust”, dzięki czemu zmniejszasz ryzyko naruszenia danych aż o 50%, a całkowity czas zarządzania bezpieczeństwem IAM nawet o 50% dzięki rozwiązaniom Microsoft 365 Security.