Microsoft ułatwia proces migracji Partnerów z Tier-1 (Direct Partner) do Tier-2 (InDirect Reseller)

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Microsoft informujemy, że od 17 stycznia 2019 r. dostępna jest w programie CSP nowa funkcja zmiany sposobu współpracy jako InDirect Reseller (Odsprzedawca Pośredni). Ta nowa funkcja umożliwia działanie jako Partner rozliczający się bezpośrednio (Direct Partner) i odsprzedawca pośredni (InDirect Reseller) z wykorzystaniem tej samej dzierżawy (Tenanta) który był używany wcześniej.

Począwszy od marca 2019 r. wszyscy partnerzy rozliczający się bezpośrednio, którzy po miesiącu rocznicy przystąpienia do programu CSP nie spełniają wymagań dotyczących bezpośredniego rozliczania się (m.in. nie opłacą wsparcia Microsoft Premium Support), będą mogli dodawać nowych klientów lub nowe subskrypcje tylko jako odsprzedawca pośredni (InDirect Reseller). Partnerzy Ci nadal mogą zarządzać istniejącymi subskrypcjami klientów w tej samej dzierżawie, ale nie będą mogli dodawać nowych klientów ani subskrypcji jako Partner rozliczający się bezpośrednio (Direct Partner)

Wymagania dotyczące programu Direct
Przewodnik dotyczący przejścia z Direct do InDirect

Zastanawiasz się nad zmianą modelu? Przejściem z kanału Direct do kanału InDirect – skontaktuj się z Nami 😊 All4Cloud Cię wesprze w procedurze.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z opiekunem handlowym lub prosimy napisać na adres: csp@promise.pl