Co hamuje rozwój polskich firm? Według statystyk1 jednym z najczęściej wymienianym powodów są przestarzałe systemy i technologie, ale także brak „know-how” w zakresie innowacji technologicznych oraz problemy z zapewnieniem ciągłości działania systemów czy aplikacji.  

Jak nie pozostać zatem w tyle i utrzymać konkurencyjność na rynku czy w branży? Według 67% firm to chmura obliczeniowa jest głównym napędem zmian technologicznych2. Firmy posiadające usługi czy produkty dostępne jedynie lokalnie tracą na konkurencyjności. Przykładem dojrzałości w obliczu wszechobecnej transformacji jest firma Athenasoft. 

Wyzwanie: przeniesienie popularnej aplikacji do chmury 

Athenasoft to firma dostarczająca systemy informatyczne dla sektora budowlanego. Ponad 25 doświadczenia na rynku sprawia, że programy i produkty Athenasoft cieszą się ogromną popularnością na rynku.  

Sztandarowy program Norma EXPERT to jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji kosztorysowych w Polsce. Dzięki różnorodnym i rozbudowanym funkcjom umożliwia sporządzanie różnych typów kosztorysów oraz integrację z systemami zarządzania firmą oraz programami do planowania i harmonogramowania prac.  

Nowoczesne i automatyczne narzędzie do pracy to jednak – jak przekonała się firma Athenasoft – nie wszystko. Dużym ograniczeniem była dostępność programu jedynie w wersji on-prem. W dobie cyfrowej transformacji takie rozwiązanie jest zachowawcze i nie uwzględnia zmieniających się potrzeb klientów. Zorientowanie na klienta, wyprzedzanie jego potrzeb oraz podniesienie konkurencyjności rozwiązań Athenasoft na rynku – te czynniki spowodowały, że firma Athenasoft zdecydowała się na wyjście do chmury. 

Korzyści z przejścia do chmury 

Oto, co zyskała Athenasoft oraz jej Klienci dzięki przeniesieniu ich rozwiązania do chmury: 

  • Sprawniejsze zarządzanie licencjami  
  • Eliminacja potrzeby administrowania systemem 
  • Zaadresowane potrzeby Klientów którzy preferują korzystanie z wersji chmurowej 
  • Przyciągnięcie nowych Klientów, którzy nie chcieli korzystać z wersji on-prem 
  • Pełna elastyczność rozwiązania – dostępność dla każdego Klienta z każdego miejsca, w każdej chwili 

Rozwiązanie: Microsoft Marketplace – optymalizacja operacji 

Przeniesienie rozwiązania do chmury to jeden krok. Drugi to zoptymalizowanie wartości tej inwestycji. Trzeci to zarządzanie infrastrukturą w chmurze. Dla pełnego sukcesu projektu zaproponowaliśmy wykorzystanie platformy handlowej Microsoft. Dzięki temu Athenasoft może zyskać nowe kanały sprzedaży, wygodę (dzięki dostępności wszystkich usług w chmurze), a także zwiększyła skalowalność biznesu.  

Dlaczego Microsoft Marketplace? Wybór był oczywisty. Athenasoft jest wieloletnim Partnerem Microsoftu i świadomie podjęła decyzję o tym, żeby wykorzystać jego zasięg, kompleksowe wsparcie, stabilność oraz fakt, że dynamicznie się rozwija.  

Dlaczego APN Promise 

Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy być partnerem Athenasoft podczas migracji ich sztandarowego rozwiązania do chmury. To dla nas duże wyróżnienie. Athenasoft to nasz partner w ramach programu Cloud Solution Provider (CSP), a my mogliśmy pomóc dzięki naszej rozległej specjalizacji jako certyfikowany dystrybutor rozwiązań Azure platform dla niezależnych dostawców oprogramowania (ISV).