Wdrożenie Partnera Antdata W Firmie Upfield – Case Study

Fabryki przyszłości to nie tylko migawki z filmów sci-fi. Opisywany projekt jest tego żywym dowodem. Dzisiejsza technologia IoT w produkcji pozwala na znaczną automatyzację procesów, nawet w rozproszonych zakładach produkcyjnych i fabrykach.

Dlaczego IoT – bolączki Klienta

Z możliwości „uinteligentnienia” procesów produkcyjnych już teraz korzysta firma Upfield. Ta globalna firma produkcyjna borykała się z typowymi dla tego wertykału problemami, które obniżały jej zyski i zakłócały efektywność procesów produkcyjnych.

Firma nie miała pełnej widoczności pracy fabryk w czasie rzeczywistym. Zakłady działające na aż 5 kontynentach potrzebowały usprawnienia przepływu informacji w firmie. Głównie dotyczyło to efektywności pracy linii produkcyjnych (OEE) we wszystkich fabrykach. Pojawiła się tez potrzeba centralizacji danych i ich dogłębnej analizy. W końcu praca na danych i ich analiza to chleb powszedni każdego z działów produkcji firmy. Pomiary, kontrole i ocena jakości bez analizy w czasie rzeczywistym są nie tylko mało wiarygodne, ale przede wszystkim rzutują na pracę i wyniki całego przedsiębiorstwa i jego rentowność.

Rozwiązaniem tych wszystkich bolączek było wdrożenia Microsoft IoT, które przeprowadziła firma Antdata.

Przebieg projektu

W ramach usprawnienia procesów produkcyjnych i zarządzania danymi między fabrykami zastosowano architekturę przepływu danych.

Krok 1: Wykonano połączenie i integrację wielu źródeł danych:

 • terminali IoT
 • systemów i baz danych ERP
 • aplikacje dedykowane do użytku dla operatorów linii produkcyjnych

Krok 2: Dane zostały przesłane do chmury w Azure.

Krok 3: System docelowy powstał na bazie połączenia i integracji wielu usług.

Dlaczego IoT?

Technologia Microsoft IoT to automatyzacja, synchronizacja oraz wdrażanie procesów takich jak DevOps w celu

 • Zidentyfikowania wąskich gardeł, które zmniejszają wydajność, co pozwala ulepszyć procesy
 • Zmniejszenia przestojów spowodowanych nieplanowaną konserwacją lub awarią sprzętu
 • Eliminacji materiałów, części lub niestandardowych błędów
 • Ograniczenia przestojów wywołanych nieplanowaną konserwację lub awarią sprzętu.

Opinia Klienta:

„To najbardziej elastyczne narzędzie, jakie do tej pory widziałem. To modelowy przykład wcielania idei przemysłu 4.0 w życie – digitalizacja procesów i raportowanie w czasie rzeczywistym”.

Jonathan Almeida, Process Engineer, Upfield

„Projekt okazał się przełomowy na wielu płaszczyznach. Począwszy od istotnego wpływu na biznes, poprzez naszą zdolność do pozyskiwania i utrzymywania talentów, aż po źródło ogromnej satysfakcji”.

Maciej Karpiński, Board Member, Antdata

Celem APN Promise jest zaprezentowanie wdrożonego rozwiązania przez naszego Partner Antdata dla Upfield szerszej publiczności, także spoza sektora produkcyjnego, oraz pokazanie korzyści z wdrożenia.

Korzyści z wdrożenia przez firm Antdata usług w chmurze Azure (IoT):

 • dostęp do danych oraz możliwość ich zaawansowanej analizy zarówno na bieżące potrzeby, jak i w ujęciu historycznym i predykcyjnym
 • analiza i raportowanie dla każdej linii produkcyjnej, jak i osobnych produktów
 • badanie trendów wydajności i przeprowadzanie szczegółowych analiz
 • szybsze i precyzyjne wykrywanie przyczyn problemów
 • tworzenie raportów porównawczych
 • możliwość jednoczesnego wdrożenia w kilku fabrykach

Korzyści z wdrożenia przez firm Antdata usług w chmurze Azure (IoT):

 • Data Factory – do ekstrakcji i transformacji i ładowania danych z wielu źródeł)
 • Power Apps – dla intuicyjnego interfejsu
 • Stream Analytics – do strumieniowego przetwarzania danych w czasie rzeczywistym
 • Power BI – do prostej wizualizacji danych

Antdata – międzynarodowa spółka IT, z oddziałami w Wielkiej Brytanii i Polsce. Obsługuje zarówno podmioty lokalne, jak korporacje – członków indeksu FTSE 100. Dzięki temu firma zyskała unikalną perspektywę oraz zwiększyła swoją konkurencyjność. Antdata to gwarancja najwyższej jakości usług wraz z zakupem licencji Microsoft (Power BI, Power Apps, Azure, Office 365).

Upfield – największy na świecie producent żywności pochodzenia roślinnego. Jako globalny roślinny producent oferujemy konsumentom na całym świecie asortyment ponad 100 doskonale znanych marek. Upfield sprzedaje produkty w ponad 95 krajach i posiada 17 zakładów produkcyjnych na całym świecie.

APN Promise – jeden z największych partnerów Microsoftu. Poza licencjonowaniem usług firma specjalizuje się w czterech obszarach: usług chmurowe, analityka danych, cyberbezpieczeństwo oraz nowoczesne środowisko pracy. Specjalizujemy się w technologii Azure dla niezależnych dostawców oprogramowania (ISV).